BelépésNaptár

október 2021
H K SZ CS P SZ V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hírlevél feliratkozás

Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Köszönjük!

Térkép


Diósgyőri Görög Katolikus Templom nagyobb térképen való megjelenítése

Statisztika

Az Egyházközségi oldal indulása:
2007. május

2007. október 29. óta:

látogatónk volt.

---
 

Mt 25,14-30
       Már az is nagy figyelmeztetés, hogy mi maradt fenn eddig az emberi történelemből, a letűnt nemzedékek alkotásaiból. Lényegében az örökkévalóság emlékei: a legősibb civilizációkból fennmaradt emberi csontvázak mellett lévő, nyilvánvalóan a túlvilágra utaló tárgyak és jelek, az egyiptomi piramisok, melyek ugyancsak az örök élet és a túlvilág emlékművei, illetve ősi keresztény templomok.
     Mi marad az én életemből? Mit hagyok hátra legalább azok szívében, akikkel közvetlenül érintkezem? - Bűneim elviselhetetlen, rettenetes emlékeit? -Vagy a bűnbánat megrendítő példáját, a szeretet szorgos munkában megmutatkozó tárgyait? -Vagy butaságom ásító hiányosságait, amelyekkel másokat is megkárosítottam? --Ahhoz, hogy valaki olyan emberi életet éljen, mint az ószövetségi Példabeszédek könyvében  említett családanya, hit, remény és szeretet szükséges, amely nélkül nem lehet az ember fáradhatatlan és szorgos. Sajnos, manapság a keresztények körében is a csalfa báj és a múlékony szépség lett a legnagyobb érték... Az örök szépségre és az el nem múló bájra (a lelki tisztaságra, ártatlanságra) egyre inkább vakok vagyunk.
    Jellemző, hogy valójában mit szeretek abban, akit szeretek. Ha külső tulajdonságait csupán, akkor azt szeretem benne, ami elmúlik. Ha Istenhez fűződő kapcsolatát, hűségét, kitartását, akkor azt szeretem benne, ami örökkévaló. Egész életünk folyamán az Úr második, dicsőséges eljövetelére készülünk azzal, hogy azt szeretjük, abban remélünk, ami örökkévaló, hogy serényen dolgozunk, szinte űzve a szeretettől, talentumainkat felhasználva. Akkor nem lep meg bennünket tolvaj módjára Urunk eljövetelének napja, s nem rabol meg, hanem megjutalmaz bennünket

" KÖZÖS DIÓHÉJ "

Adó 1+1 % - Támogatás

A Magyar Katolikus Egyház technikai száma:

0011

  
Az Egyházközségünket támogató
Kis Szent Teréz Alapítvány adószáma:

18410215-1-05

Tájékoztató az 1 % felajánlásáról 

 

Az Egyházközség számlaszáma:

10700086-66754772-51100005

Egyházfenntartás

Hogyan támogathat minket?

>>>Kattintson ide<<<

Hitoktatási körlevél MKPK

A Magyar Katolikus Püspöki Kar
hitoktatásról szóló körlevele

és Nyilatkozat

ide kattintva olvasható

Képviselőtestület

AZ EGYHÁZKÖZSÉG

KÉPVISELŐTESTÜLETE

>>>kattintson ide<<<

Ajánlott oldalak

 

Keresés

Régi oldalunk...

Régi oldalunk

MEGSZŰNT!!!

már nem talál

archív tartalmakat:

www.diosgyorgk.fw.hu

Már nem frissül tovább,

és elmúlt eseményeink

már nem tekinthetőek meg.

VÉGE...

Ki olvas minket?

Oldalainkat 36 vendég böngészi