BelépésNaptár

október 2021
H K SZ CS P SZ V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hírlevél feliratkozás

Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Köszönjük!

Térkép


Diósgyőri Görög Katolikus Templom nagyobb térképen való megjelenítése

Statisztika

Az Egyházközségi oldal indulása:
2007. május

2007. október 29. óta:

látogatónk volt.

---
 

Beszámoló az egyházközségi kirándulásról

 Mátraverebély – Szentkút

 

A Miskolci Görög Katolikus Parókai És  Kis Szent Teréz Alapítvány (mint Konzorcium) az EFOP – 1.3.7-17-2017-00033 „Közös dióhéj” pályázat keretében 2018. szeptember 22-én autóbuszos kirándulás keretében Mátraverebély – Szentkútra utazott 49 fővel, ahol részt vett a görögkatolikusok búcsúján.

 

A görög katolikusok számára 2009 óta minden évben tartanak búcsút a római katolikus zarándokhelyen, a Nagyboldogasszony elnevezésű bazilikában. A kegyhelyet a ferences szerzetesek működtetik.

 

A kegyhely egy völgy torkolatában, egy katlanszerű tisztáson, egy erdővel körülvett területen helyezkedik el.

Itt találhatjuk a kutat is, amely nevezetessé tette a zarándokhelyet. Miskolcról a kora reggeli órákban indultunk. A szokásos módon a buszon imádkoztunk, énekeltünk,  majd a hangosítás nehézségeit miatt mindenki magába mélyedve hangolódott rá a zarándoklatra. Megérkezvén mindenkinek lehetősége volt szentgyónásra, később szentáldozásra. A 10 órakor kezdődő katekézist Orosz István máriapócsi kegyhelyigazgató tartotta.

Az időjárás nem volt kegyes hozzánk, mert a változékony idő és a szakadó eső miatt a templomban kellett megtartani az ünnepi misét. A 11 órakor kezdődő Szent Liturgia főcelebránsa dr. Jaczkó Sándor helynök volt.

Lehetőség volt apró emléktárgyak: rózsafűzérek, szentképek, érmék, gyertyák  vásárlására, majd megáldására is.

A kora délutánig tartózkodunk a zarándokhelyen, majd Zagyvaszántó felé vettük az irányt.

Kiránduló csoportunkban  szép számmal voltak  jelen idősek, nyugdíjasok és egyedülállók is. Közösségünk tagjai, és a közösséghez felzárkózó új tagok most is nagy örömmel vették a kirándulás lehetőségét, örömmel töltötte el őket a közösséghez tartozás lehetősége.

A résztvevők számára az ingyenes ebéd Zagyvaszántón volt az Édenkert Csárdában.

A megbeszéltek és megrendeltek szerint meleg étellel vártak bennünket, mely nagyon finom és háziasan elkészített, ízletes volt. 

Hazaindulás előtt egy utolsó fénykép kiránduló csoportunkról. A csoport tagjait az egyházközség részéről Papp András Atya vezette. Elmondhatjuk, hogy egy kellemes kiránduláson és zarándoklaton vettek részt a csoport tagjai. Ismét lehetőség volt egy kis lelki támaszt keresni és találni, elmélkedni, imádkozni, barátkozni és beszélgetni.

Miskolcra a késő délutáni órákban értük vissza.

 

A beszámolót összeállította:

dr. Pecaszné Leskó Éva

koordinátor

" KÖZÖS DIÓHÉJ "

Adó 1+1 % - Támogatás

A Magyar Katolikus Egyház technikai száma:

0011

  
Az Egyházközségünket támogató
Kis Szent Teréz Alapítvány adószáma:

18410215-1-05

Tájékoztató az 1 % felajánlásáról 

 

Az Egyházközség számlaszáma:

10700086-66754772-51100005

Egyházfenntartás

Hogyan támogathat minket?

>>>Kattintson ide<<<

Hitoktatási körlevél MKPK

A Magyar Katolikus Püspöki Kar
hitoktatásról szóló körlevele

és Nyilatkozat

ide kattintva olvasható

Képviselőtestület

AZ EGYHÁZKÖZSÉG

KÉPVISELŐTESTÜLETE

>>>kattintson ide<<<

Ajánlott oldalak

 

Keresés

Régi oldalunk...

Régi oldalunk

MEGSZŰNT!!!

már nem talál

archív tartalmakat:

www.diosgyorgk.fw.hu

Már nem frissül tovább,

és elmúlt eseményeink

már nem tekinthetőek meg.

VÉGE...

Ki olvas minket?

Oldalainkat 21 vendég böngészi